FV 2017


İmleci heykelciklerin üzerine getirerek ya da onlara dokunarak ödül sezonun önemli zirvelerine hangi filmler bayrak asmış bir fikir edinebilirsiniz. Aşağıda benim kişisel listelerim var:
2017 Film Vesaire Ödülleri
En İyi Film
All These Sleepless Nights
The Big Sick
Call Me By Your Name
Columbus
Get Out
A Ghost Story 
Nocturama
The Other Side of Hope
Song to Song
The Square



En İyi Yönetmen

Luca Guadagnino, Call Me By Your Name
Aki Kaurismäki, The Other Side of Hope
David Lowery, A Ghost Story
Terrence Malick, Song to Song 
Ruben Östlund, The Square



En İyi Kadın Oyuncu

Demet Evgar, Aile Arasında
Zoe Kazan, The Big Sick
Haley Lu Richardson, Columbus 
Saoirse Ronan, Lady Bird
Jessica Rothe, Happy Death Day



En İyi Erkek Oyuncu

Claes Bang, The Square
Timothée Chalamet, Call Me By Your Name 
Baldur Einarsson, Heartstone
Armie Hammer, Call Me By Your Name
Adam Sandler, The Meyerowitz Stories



En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige, Mudbound
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Elisabeth Moss, The Square
Ayta Sözeri, Aile Arasında 



En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Ryan Gosling, Song to Song 
Garrett Hedlund, Mudbound
Hugh Grant, Paddington 2
Barry Keoghan, The Killing of a Sacred Deer
Michael Stuhlbarg, Call Me By Your Name



En İyi Oyuncu Kadrosu

Aile Arasında
BPM (Beats Per Minute) 
Lady Bird
The Meyerowitz Stories
The Other Side of Hope



En İyi Senaryo

The Big Sick
Call Me By Your Name
Get Out
A Ghost Story
The Square 



En İyi Kurgu

Call Me By Your Name
Get Out
A Ghost Story 
Nocturama
Song to Song



En İyi Sinematografi

All These Sleepless Nights 
Call Me By Your Name
Columbus
A Ghost Story
Kedi



En İyi Sanat Yönetimi

Blade Runner 2049
Call Me By Your Name
A Cure For Wellness
Loving Vincent 
Star Wars: The Last Jedi



En İyi Animasyon Film
Coco
In This Corner of the World 
Kötü Kız
The LEGO Batman Movie
Loving Vincent



En İyi Müzik Kullanımı

Call Me By Your Name 
Good Time
Nocturama
The Other Side of Hope
Song to Song



En İyi Kostüm Tasarımı

The Beguiled 
Call Me By Your Name
It
Lady Macbeth
Phantom Thread



En İyi Görsel Efekt
Blade Runner 2049
Dunkirk
Paddington 2
Power Rangers
Star Wars: The Last Jedi 



En İyi Makyaj & Saç Stili
Ghost in the Shell
It 
Manifesto



Film ― adaylık sayısı / ödül sayısı

Call Me By Your Name ― 11 /   (Erkek Oyuncu, Müzik Kullanımı)


A Ghost Story ― 5 /   (Film, Kurgu)
Song to Song ― 5 /   (Yönetmen, Yardımcı Erkek Oyuncu)
The Square ― 5 /  (Senaryo)


The Other Side of Hope ― 4


Aile Arasında ― 3 /  (Yardımcı Kadın Oyuncu)
The Big Sick ― 3
Columbus ― 3 /  (Kadın Oyuncu)
Get Out ― 3
Lady Bird ― 3
Nocturama ― 3


All These Sleepless Nights ― 2 /  (Sinematografi)
Blade Runner 2049 ― 2
Loving Vincent ― 2 /  (Sanat Yönetimi)
The Meyerowitz Stories ― 2
Mudbound ― 2
Paddington 2 ― 2
Phantom Thread ― 2
Star Wars: The Last Jedi ― 2 /  (Görsel Efekt)


The Beguiled ― 1 /  (Kostüm Tasarımı)
BPM (Beats Per Minute) ― 1 /  (Oyuncu Kadrosu)
Coco ― 1
A Cure For Wellness ― 1
Dunkirk ― 1
Ghost in the Shell ― 1
Good Time ― 1
Happy Death Day ― 1
Heartstone ― 1
In This Corner of the World ― 1 /  (Animasyon Film)
It ― 1 /  (Makyaj & Saç Stili)
Kedi ― 1
The Killing of a Sacred Deer ― 1
Kötü Kız ― 1
Lady Macbeth ― 1
The LEGO Batman Movie ― 1
Manifesto ― 1
Power Rangers ― 1
Twin Peaks: The Return ― 1